Підготовка до опалювального сезону – безумовна запорука його успішного проходження без аварій та призупинень подачі теплоносія. Нехтуючи нею, ЖЕКи, ОСББ та керуючі компанії наражають мешканців на ймовірність провести зимовий період без теплопостачання.
Станом на 11 липня акти готовності до опалювального періоду 2024-2025 рр. оформлено лише на 3% житлових будинків (38 од.), які є споживачами ОКП «Миколаївоблтеплоенерго». При цьому на 69% житлового фонду НЕ ПРЕД’ЯВЛЯЛИСЯ ЖОДНІ РОБОТИ, а це 854 житлові будинки, що потенційно можуть залишитися без тепла через недбалість балансоутримувачів.
Наразі акти готовності отримано підприємствами КП «ДЄЗ «Океан» - 23% систем та УК «Затишний дім» – 12% систем. Отримано 1-2 акти готовності ЖКП «Бриз», КЖЕП «Зоря», УК «Корабельний», УК «Вітовська», УК «Комфортний район», УК «Лиман».
Кількість будинків, на яких не проводились жодні підготовчі роботи є критично низькою:
УК «Бриз ПРО» - 74% житлових будинків
ТОВ «Добробут» - 56%
ТОВ «Ліски-М» - 56%
ТОВ «Центральний 1» - 88%
УК «Місто для людей Миколаїв» - 79% (а саме – 132 житлових будинки)
УК «Затишний дім» - 35%
ЖКП «Бриз» - 50%
Що стосується будинків, які знаходяться в обслуговуванні ОСББ, то ці показники ще сумніші:
Заводський район – 89%
Центральний район – 93%
Інгульський район – 94%
Корабельний район – 80%
«Минулий опалювальний сезон показав, що понад 90% аварій, які стосувалися питань теплопостачання були викликані недостатньою підготовкою або її повною відсутністю в міжопалювальний період з боку балансоутримувачів. Тільки своєчасне проведення профілактичних підготовчих робіт та злагоджені дії персоналу обслуговуючих компаній та ОСББ є запорукою стабільної роботи внутрішньобудинкових систем. Відкладання проведення обов’язкових заходів – це не найкращий вибір, адже в майбутньому це лише збільшить кількість аварійних ситуацій та термін відсутності тепла у жителів багатоповерхівок. Окремо наголошу, що проведення заходів з підготовки внутрішньобудинкових мереж до опалювального сезону – це обов’язок ЖЕКу, ОСББ, керуючої компанії, це закріплено у чинному законодавстві, і в разі не пред’явлення робіт нам, як теплопостачальнику, ми залишаємо за собою право не подавати тепло споживачам», - розповідає директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов.
Зазначимо що основним у підготовці кожної системи є:
⁃ ревізія запірної арматури;
⁃ заміна дефектних ділянок;
⁃ гідравлічні випробування внутрішньобудинкової системи, елеваторних теплових вузлів, теплових вводів;
⁃ відновлення пошкодженої ізоляції;
⁃ гідропневматичне промивання та ін.
Нагадаємо, ще до завершення опалювального періоду 2023-2024 рр. ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» вже направлено понад 600 приписів усім житлово-експлуатаційним організаціям (керуючим компаніям), ОСББ, юридичним особам, бюджетним установам та іншим споживачам, аби відразу по його закінченню балансоутримувачі виконали усі необхідні заходи для покращення теплопостачання об’єктів та раціонального використання теплової енергії. (FACEBOOK)
Також для інформування споживачів: «Миколаївоблтеплоенерго» у березні розповсюдило оголошення про перелік обов’язкових заходів на внутрішньобудинкових системах опалення: FACEBOOK