ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» інформує споживачів про намір переходу на двоставковий тариф на теплову енергію та послугу з постачання теплової енергії (прогнозний двоставковий тариф розміщенно на офіційному сайті ОКП «Миколаївоблтелоенерго» у розділі «обговорення») з опалювального періоду 2021-2022 рр., та надає роз’яснення щодо нарахувань.
Застосування двоставкового тарифу дає змогу фактично мати по кожній будівлі (приміщенню) свій тариф на теплопостачання, який враховує фактичне енергоспоживання будівлею (приміщенням) за останні три роки, та не залежати від сусідів, які можуть бути значно енергозатратнішими. Враховуючи, що значна частина будинків міста здійснюють заходи енергозбереження, впровадження двоставкового тарифу знизить фактичний тариф та фінансове навантаження на більшість споживачів.
Двоставковий тариф на теплову енергію та послугу з постачання теплової енергії складається з:
– умовно-змінної частини - плати за фактично спожиту будівлею (приміщенням) теплову енергію за даними лічильника теплової енергії. Ця плата нараховується лише під час опалювального сезону. Вона відшкодовує витрати на виробництво теплової енергії (витрати на придбання природного газу та електроенергії для виробництва тепла).
– умовно-постійної частини - плати за одиницю теплового навантаження (реєст теплового навантаження за яким проводиться розрахунок розташовано на офіційному сайті підприємства за посиланням https://drive.google.com/file/d/1LY8YyD4bOBK35qh4g234Y7ek417z26r0/view). Ця плата враховує витрати на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії (заробітна плата працівників, витрати на обслуговування та ремонт мереж, котелень, обладнання, сплату податків).
Для розрахунку умовно-змінної частини використовується показник теплового навантаження. Приєднане теплове навантаження споживача - навантаження, яке відповідає сумі максимальних теплових потоків на опалення, що відповідає проектній документації споживача або при відсутності такої розраховано на підставі - об’ємів будинків за зовнішнім обміром та питомих опалювальних характеристик громадських споруд та установ відповідно до Норм та вказівок по нормуванню витрат палива та теплоенергії на опалення житлових та громадських споруд, а також на господарсько–побутові потреби в України” (КТМ 204-України 244-94), затверджених Держжитлокомунгоспом України 14.12.1993 р., далі – Норм ). Для врахування фактичної потреби у кількості теплової енергії кожного споживача до приєднаного теплового навантаження застосовується коефіцієнт, що враховує фактичне споживання теплової енергії споживача за приладом обліку за останні 3 роки, фактична динаміка температури за останні п’ять років (2016-2020рр.) та кількість годин постачання теплової енергії для потреб опалення.
Умовно-постійна частина сплачується щомісяця упродовж усього року незалежно від факту споживання теплової енергії , показників лічильників тепла , наявності чи відсутності лічильника.
Схема нарахувань тарифу наступна:
— міжопалювальний період — нараховується лише умовно-постійна частина тарифу;
— опалювальний період — умовно – змінна згідно спожитих Гкал та умовно постійна частина.
Приклад нарахувань для окремої будівлі, бюджетної установи за двоставковим тарифом: умовно-змінна частина - 2 973,98 грн/Гкал; умовно-постійна частина – 123 975,38 грн/Гкал/год ( теплове навантаження – 0,00809 Гкал/год; споживання за місяць – 3,17 Гкал)
Опалювальний період
Міжопалювальний період
Всього нарахувань протягом року за двоставковим тарифом
Для даної бюджетної організації застосування двоставочного тарифу дає змогу зекономити протягом року більше 6 000 грн. В подальшому при здійсненні енергозбережувальних заходів ця економія буде зростати.