44 25 78Приймальня

44 25 77 095 822 11 66 (цілодобово аварійна)

Mail: nikteplo@optima.com.ua

Пільги та субсидії

До уваги споживачів, які одержують житлову субсидію!

 

З березня 2019 року змінюється механізм виплати житлових субсидій. Для домогосподарств, яким субсидія призначена до 31 грудня 2018 року, починаючи з субсидії за лютий 2019 року вона буде виплачуватись готівкою. Для домогосподарств, яким субсидія призначена з січня 2019 року, її надання здійснюється у грошовій безготівковій формі, шляхом перерахування коштів АТ «Ощадбанк» для подальших розрахунків з надавачами послуг.

Інформуємо, що розмір призначеної субсидії на оплату житлово-комунальних послуг за лютий 2019 року буде виплачено:

пенсіонерам – Пенсійним фондом України разом з пенсійною виплатою (доставка/виплата субсидії буде здійснена поштою або її буде зараховано на пенсійний банківський рахунок);

особам, які не одержують пенсію, - АТ «Ощадбанк» шляхом виплати субсидії через банківський грошовий переказ (для цього необхідно після 12 березня 2019 року звернутись до будь-якого відділення банку з паспортом та ідентифікаційним номером).

 Звертаємо увагу, що після отримання субсидії готівкою споживач має забезпечити оплату спожитих послуг, оскільки наявність простроченої заборгованості унеможливить подальше надання  державної підтримки.

 

Інформація про пільги

 

     Пільги за соціальною ознакою на оплату комунальних послуг надаються згідно чинного законодавства з дати подання до підприємства - надавача послуг документів, що підтверджують право на пільги.

     З метою удосконалення обліку осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою, Кабінет Міністрів України  затвердив Постанову КМУ від 29 січня 2003 р. № 117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги» якою запроваджується Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги.

     Кожен громадянин, який отримав право на пільги, насамперед повинен стати на облік в Управлінні соціального захисту населення відповідного району:

 

УПтаСЗН Центрального району   - вул. Декабристів, 25         тел.  479139

УПтаСЗН Заводського району      - вул. Морехідна, 9              тел.  346028

УПтаСЗН Інгульського району     - вул. Миколаївська, 26      тел.  586117

УПтаСЗН Корабельного району   - вул. Новобудівна, 1          тел.  600905

 

     Для реалізації права на пільгову знижку по оплаті послуг з теплопостачання, споживач подає до групи розрахунків з фізичними особами ОКП "Миколаївоблтеплоенерго” за адресою:

          м. Миколаїв, пр.  Центральний, 141 б, каб. 10,12,      або

           м. Миколаїв, вул. Рибна, 1 Б, каб. 8 (приміщення ЖЕКу 20) .

наступні документи:

1. Оригінал та копію довідки про включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2003р. №117;

2.   Документи, що підтверджують право на пільги (оригінали та їх копії);

3.   Паспорт з копіями стор.1, 2, прописка;

4.   Довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру (оригінал та копію);

5.   Довідку про склад сім'ї (видається ЖЕКом, головою ОСББ) або довідка про зареєстрованих осіб   

     (видається Центром з надання адміністративних послуг (ЦНАП) Департаменту з надання  

      адміністративних послуг Миколаївської міської ради).   

      Довідка дійсна протягом 1 (одного) місяця.

 

Адреси Центрів з надання адміністративних послуг:

ДНАП ММР – вул. Адміральська, 20

ЦНАП Центрального р-ну м. Миколаєва - вул. Інженерна, 1

ЦНАП Інгульського р-ну м. Миколаєва - пр. Богоявленський, 1

ЦНАП Заводського р-ну м. МиколаєвА - вул. Погранична, 9

ЦНАП Корабельного р-ну м. Миколаєва - пр. Богоявленський, 314

 

  1. Для членів сімї, на яких поширюється пільга – оригінали паспорта,  ідентифікаційного коду   (для неповнолітніх дітей – свідоцтво про народження).

 

     Якщо відбулися зміни:

  • Кількості пільговиків;
  • Місця реєстрації;
  • Категорії пільги,
  • ОБОВЯЗКОВО  слід пройти перереєстрацію в УПтаСЗН свого району та повідомити ОКП    

      "Миколаївоблтеплоенерго” протягом 30 календарних днів.

 

     Постановою Кабінету Міністрів України № 879 від 01.08.1996 р. встановлено, що громадянам, які відповідно до законодавства мають пільги щодо плати за користування тепловою енергією для опалення житла, зазначені пільги надаються в межах норм : 21,00 м2 опалювальної площі на одну особу і додатково 10,5 м2 на сім’ю. Нарахування за опалювальну площу, яка перевищує нормативну, проводяться без пільгової знижки.

Інформація про субсидії

 

     З метою зменшення фінансового навантаження для малозабезпечених громадян, державою передбачена державна соціальна допомога у вигляді призначення субсидії.

УВАГА! Визначення розміру субсидії входить до компетенції Управління праці та соціального захисту населення.

      Умови призначення та порядок надання субсидії регламентуються Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 848 від 21 жовтня 1995 року.

     У разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг у період її отримання НЕ нараховуються.

Постановою Кабінету Міністрів України № 409  від 6 серпня 2014 р. «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування»  встановлено, що громадянам, які відповідно до законодавства мають субсидію на оплату житлово-комунальних послу для опалення житла, зазначена субсидія надається в межах норм : 13,65 м2 опалюваної площі на одну особу та додатково 35,22 м2 на домогосподарство.

Соціальні нормативи для пільг та субсидій

 

     Постановою Кабінету Міністрів України № 409  від 6 серпня 2014 р. «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» установлені такі соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії:

- у разі використання теплової енергії для централізованого опалення житлових будинків, які обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку - 0,0431 Гкал на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період та коригуючі коефіцієнти для розрахунку розміру витрат теплової енергії на потреби опалення в залежності від поверховості будинку, що у грошовому вигляді для м.Миколаєва та Миколаївської області становить:

для 1-4-поверхових житлових будинків: 0,462;

для 5 і більше поверхових житлових будинків: 0,312.

- для користування послугами з централізованого постачання гарячої води - 1,6 куб. метра на одну особу на місяць.

 

      У разі отримання інформації про прострочену понад один місяць заборгованість з оплати послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340,00 грн), субсидія на наступний строк не призначається, про що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує особу. Якщо протягом двох місяців з дати інформування про не призначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. 

     Договір реструктуризації заборгованості можна укласти за адресою: м. Миколаїв, пр.  Центральний, 141 б, каб. 10, 11, 12.

 

     Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії, крім випадків нарахування плати за відсутності засобів обліку теплової енергії з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря, коли одержувач субсидії повинен щомісяця сплачувати за централізоване опалення обов’язкову частку платежу.

     Після закінчення опалювального сезону невикористана сума субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання) повертається підприємством – виробником/виконавцем такої послуги до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидії. Розрахунок та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії здійснюються у порядку, встановленому Постановою Кабінету Міністрів України № 534  від 23 серпня 2016р. «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату послуг з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення та послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення».