44 25 78 - Приймальня

44 25 77, 095 822 11 66 (цілодобово аварійна)

nikteplo@optima.com.ua

Пільги

Зміни у виплаті пільг на житлово-комунальні послуги.

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019р.  №373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних у грошовій формі» з 1 жовтня 2019 року запроваджується новий механізм виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг. При цьому порядок призначення залишається незмінним.

            Суму пільги розраховуватимуть, виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно з законом. Також на неї впливатимуть ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги та державні соціальні нормативи у сфері житлово-комунального обслуговування.

            Новий механізм виплати пільг передбачає, що гроші передаватимуться людям, а не підприємствам – надавачам послуг. Монетизація пільг не вплине на розмір передбачених законом соціальних гарантій і дозволить заощаджувати кошти на економному споживанні житлово-комунальних послуг і використовувати їх на власні потреби пільговика. Тобто, якщо домогосподарство спожило менше ресурсів, ніж передбачено в нормативі – заощаджені гроші вони можуть залишити собі.

            Новий механізм дає два варіанти одержання допомоги:

пільги у безготівковій формі – коли Ощадбанк автоматично створює обліковий запис одержувача пільг, на який нараховуються кошти, а за підсумками опалювального сезону – зекономлені гроші можна зняти (раз на рік). В цьому випадку пільговик не докладає жодних зусиль, за нього все зроблять органи соцзахисту;

пільги у готівковій формі – коли одержувач пільги може відкрити рахунок у одному із уповноважених банків (або через виплатні об’єкти Укрпошти) і кожен місяць отримувати «живі» гроші. Тим пільговикам, які бажають отримувати свою пільгу готівкою, потрібно  до 15 жовтня звернутися в управління соціального захисту та написати заяву, в якій зазначити реквізити банківського рахунку чи побажання отримувати кошти через Укрпошту. Після цього пільгу виплачуватимуть готівкою.

                        Більш детальну інформацію Ви можете отримати в районних управліннях соціальних виплат і компенсацій:

 

 УСВК Центрального району        - вул. Декабристів, 25         тел.  36-22-97

 УСВК Заводського району           - вул. Морехідна, 9              тел.  34-60-28

 УСВК Інгульського району          - вул. Миколаївська, 26      тел.  58-61-17

 УСВК Корабельного району        -  вул. Новобудівна, 1          тел.  60-09-05

 

Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

Нагадуємо, що з метою удосконалення обліку осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою, Кабінет Міністрів України  затвердив Постанову КМУ від 29 січня 2003 р. № 117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги» якою запроваджується Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги.

Постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409 установлено соціальну норму житла, в межах якої держава надає громадянам пільги на оплату житлово-комунальних послуг, а саме - послуг з постачання теплової енергії для потреб централізованого або автономного опалення, - 21 кв. метр опалюваної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю. Також, установлено соціальні нормативи, в межах яких держава надає громадянам пільги або субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, а саме для послуги з постачання теплової енергії у разі використання теплової енергії для централізованого або автономного опалення абонентами, житлові будинки яких обладнані вузлами комерційного обліку та/або розподільного обліку, - 0,0383 Гкал на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;