+38 050 421 49 58 - Гаряча лінія

+38 050 493 44 94 - Приймальня

+38 095 761 73 99, 46 37 25, 46 51 30 - Довідка. Абонентський відділ

44 25 77, +38 095 822 11 66 (цілодобово аварійна)

[email protected]

Чому відрізняється споживання теплової енергії в житлових будинках?

«Чому у моїй квартирі було 23 градуси і прийшла ось така платіжка, а у знайомих при такій же температурі зовсім інша сума до сплати?», - такі питання часто надходять до ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», тож ми вирішили пояснити чому у житлових будинках відрізняється споживання теплової енергії.

Перш за все зазначимо, що говорити в загальному про всі житлові будинки міста було б некоректно, адже кожен будинок унікальний з точки зору теплоспоживання. Тобто для підтримання однакової температури у приміщеннях, навіть «однакових» зовні будівель, необхідна різна кількість теплової енергії. Та й температурний режим у приміщеннях цих багатоповерхівок має велике значення.

 Обсяги споживання теплової енергії кожної з будівель залежать від багатьох факторів: це і наявність теплового лічильника, і температура зовнішнього повітря протягом опалювального періоду, розмір загальної опалювальної площі, застосування енергозберігаючих технологій, теплотехнічні характеристики будинку, а саме: проектні особливості (зокрема теплоізоляційні характеристики матеріалів конструкцій та висота стель), стан місць загального користування, ефективність інженерних систем, тобто, загальна енергоефективність будинку, а також наявність нежитлових приміщень для комерційного користування, разом впливають на обсяг теплової енергії, що споживає будинок.

 В свою чергу, у разі відсутності на вводах у багатоквартирних будинках засобів обліку теплової енергії, плата за надані послуги централізованого опалення нараховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів з розрахунку за 1 м2 опалювальної площі квартири та з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і фактичної кількості днів надання послуги централізованого опалення в місяці, який є розрахунковим.

 Нарахування плати за отримані послуги здійснюється, враховуючи вимоги Закону України від 22.06.2017 р. «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» № 2119 - VIII відповідно до Правил надання послуги з постачання теплової енергії, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005 р. та укладених договорів за встановленими тарифами на послугу з централізованого опалення для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії у розмірі 1482,50 грн. за 1 Гкал, для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії у розмірі 39,21 грн. за м2, які були затверджені Постановою Національної Комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №1759 від 10.12.2018 р. та діють з 01.01.2019 р.

 Також зазначимо, що прилади обліку теплової енергії, стали невід’ємною частиною системи опалення. Але необхідно враховувати і той факт, що сам теплолічильник не заощаджує, а тільки рахує спожиту теплову енергію.

Водночас модернізація системи опалення житлового будинку (встановлення ІТП, балансування системи опалення) хоч і є фінансово затратною, але дозволяє знизити споживання теплової енергії в цілому та покращити якість одержуваної послуги кожній окремій квартирі.

  Але потрібно подбати, щоб не було втрати тепла з будинку. Мова йде про необхідність утеплення огороджувальної конструкції (стіни, вікна, покриття тощо) та внутрішньобудинкових трубопроводів.
  Не варто занехаювати місця загального користування, адже через розбите на сходовій клітині скло чи пошкоджені двері під’їзду до будинку потрапляє холод, а отже, температура в усіх приміщеннях, у тому числі й квартирах, знижується. Через це втрати теплової енергії на опалення зростають.

 Серед загальної кількості житлових будинків, яким ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» надає послуги з централізованого опалення, налічується 10,3% будинків, що оснащені автоматизованим індивідуальним тепловим пунктом (ІТП) з погодним регулятором, який дозволяє знизити споживання теплової енергії в цілому та покращити якість одержуваної послуги кожній окремій квартирі.

?? Підсумовуючи, зазначимо, що не може бути двох різних житлових будинків із абсолютно однаковим рівнем споживання тепла. Навіть зовні схожі між собою будівлі матимуть різне теплоспоживання, адже, наряду з конструктивними особливостями будівлі, велику роль відіграє й організованість мешканців та їхнє бажання зменшити витрати на оплату послуг з опалення. Звідси й виходить різниця у платіжках, у тому числі, не кажучи вже про якість отримуваних послуг. А до цього варто також додати і щорічну роботу (чи не роботу) ЖЕКів, ОСББ, керуючих компаній з внутрішньобудинковими мережами, від якої залежить розподіл тепла у будинку – промивка та гідравлічні випробування системи, ревізія запірно-регулюючої арматури, заміна її на повнопрохідну, дотримання проектних перетинів внутрішньобудинкових комунікацій тощо.